ČESKÉ DĚTSKÉ FESTIVALY - PRODEJNÍ I ZÁŽITKOVÉ

 Zajímavé dětské festivaly, koncerty a vůbec akce - prodejní i zážitkové - už dávno nejsou jen v Praze! S jarem začíná festivalová sezóna a skoro každý víkend se někde něco děje - ať už je to designový prodejní Festival mini v Praze, nebo multižánrový hudební festival Routa v Hrádku u Vlašimi. :) Vyberte si ten svůj a neseďte doma! Potkáte zajímavé lidi, objevíte nové věci, nové koníčky, ochutnáte zajímavé pokrmy a užijete si čas pro rodinu - a společné zážitky jsou prostě nejvíc! A klidně někde na samotě v lese!

1) ZAJÍMAVÉ PRODEJNÍ FESTIVALY A AKCE:
Dám vám sem odkaz na festivaly (veletrhy, trhy... jak kdo chcete), kde můžete nakoupit dárečky pro vaše nejmenší členy rodiny. Znáte akci, která mi tu chybí? Něco lokálního s tradicí? Sem s tím, ráda přidám, protože věřím tomu, že ne jen v Praze se tohle koná!!!

  • + BONUS Offline tržiště dětského zboží Mamarket

5 důvodů proč jít na dětský festival:
  • Nabízí se zde lokální produkty - podporujete ekonomiku svého kraje, potažmo ČR
  • Koupí podpoříte většinou malé podnikatele - často maminky zakládají své podnikání s malými dětmi
  • Malí výrobci se snaží fungovat ekologicky - většinou vyrábějí z přírodních materiálů, hledají lokální dodavatele  
  • Festivaly bývají úzce cílené - najdete tu podobně naladěné lidi, spoustu inspirace
  • Doprovodný program - festivaly nejsou jen prodejní akcí, často se na nich prezentují i volnočasové aktivity ve vašem regionu
https://www.dortnedort.cz/

2) ZAJÍMAVÉ ZÁŽITKOVÉ FESTIVALY A AKCE:
A tady jsou akce, které jsou si nazvala zážitkové! Ty mám daleko radši, než ty prodejní, protože na prodejních stejně většinou nic nekoupím, a když se mi něco líbí, přemýšlím, jak by se to dalo vyrobit doma :)


Takže tyhle zážitkové akce jsou pro mě (a věřím, že i pro naše děti) daleko víc obohacující, protože nás učí tomu, že máme žít a ne jen kunzumovat to, co trh nabízí. Napište mi, jestli máte zajímavý festival v duchu "hrajeme si jinak" i ve vašem městě, ráda ho přidám do seznamu!

Tak co, kam vyrazíte vy???

Míša