DOMÁCÍ BAREVNÉ PÍSKOVÁNÍ

Tohle tvoření je ideální vzít si ven na zahradu nebo do parku. Najdete tam spoustu materiálu a nemusíte uklízet všude rozsypaný písek.

Možná znáte předlohy na barevné pískování, kde se postupně sloupávají jednotlivé vrstvy papíru, sypou se barevné písky a tím se vybarvuje daný obrázek. 

Tak tohle je daleko lepší! Dětská fantazie se může rozběhnout naplno, poskytněte jim materiál a radu na začátek a nechte je být. Jen je pozorujte a snažte se vnímat a pochopit co dělají a proč. Výsledek bude stát určitě za to.

 CO BUDETE POTŘEBOVAT:
 •  papírové tácky (nebo jiný tvrdý papír)
 •  širokou oboustrannou lepicí pásku (nebo lepidlo v tubě)
 •  barevné písky - můžete je koupit, nebo si je můžete vyrobit třeba TAKHLE
 •  lístky všeho druhu - tráva, zelené lístky, barevné okvětní plátky, zkrátka, co najdete


 S lepidlem a barevnými písky jsme si hráli už dříve, ale nápad s lepicí páskou mám od Kataríny z Divadla Na houpačkách, která ho přinesla na naše Tvoření v trávě. Na čtvrtku jdenoduše nalepíte oboustrannou lepicí pásku přes celou délku a sloupnete - zůstane vám lepivá plocha ihned k použití.

Na ni mohou děti nalepovat nejrůznější přírodniny a potom je prosypávat barevnými písky. Baví to už i nejmenší děti kolem dvou let.A když došla lepicí páska, pomohli jsme si lepidlem - natřeli jsme celou plochu a pokračovali úplně stejně.Někdy vypadaly obrázky krásně i bez písků, které ale byly nejzábanější, takže to bez nich zůstat nemohlo...Z lepicí pásky můžete s dětmi také nastříhat malé dílky a sestavit mozaiku, kterou budete postupně odkrývat a zabarvovat pískem.
Nebo si zahrajte na čaroděje a nakreslete lepidlem obrázek (třeba sluníčko), čáry máry fuk, nasypte barevný písek a obrázek se vám objeví.

Pochlubte se svými výtvory třeba na našem Facebooku ;)


Míša


Komentáře

 1. Míšo, ta široká lepicí páska je z nějakého hobby marketu? Já se všude setkávám jen s tou úzkou. :) Díky, iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivko, já myslím, že to bylo z nějakýho většího papírnictví... Na internetu mi to taky něco našlo, když zkusíš široká oboustranná páska. ;)

   Vymazat
 2. Taky jsme s dcerkou propadli barevnému písku, teď na vánoce jsem jí na https://www.piskohrani.cz/tvorive-sady/
  objednala tvořivé sady, takže příští rok bude mít spoustu zásob na tvoření.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za váš komentář :)