VYROBTE SI SNĚŽÍTKO

Stmívá se brzy, venku je nevlídno - nastává čas pečení a domácího tvoření. Sněžítko jsme dělali už v loni, ale protože to ještě neexistoval blog, ale jenom facebooková stránka Hrajeme si jinak, tak vám ho dnes popíšu krok za krokem.My jsme měli materiál na sněžítko ve vánočním balíčku od Pikle z pytle - letos zatím v prodeji není, ale sledujte jejich stránky, zima bude dlouhá, třeba opět zařadí do prodeje.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:
  • sklenička se šroubovacím uzávěrem (zkontrolujte, že dobře těsní)
  • 1/3 objemu gylcerinu (koupíte v lékárně)
  • 2/3 objemu vody
  • postavičku (zvířátko, panáčka, domeček, cokoliv vás bude bavit)
  • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
  • třpytky nebo flitry (seženete v papírnictví) 


A můžete začít - u nás vyráběl celé sám pětiletý syn. Nejprve si panáčka přilepte na střed víčka od skleničky. Nechte zaschnout.

Do skleničky nalijte glycerin a potom doplňte vodou. Dejte dětem velký tác, do kterého nevadí, když se trocha vody vylije.


Dobře obě tekutiny promíchejte a vsypte třpytky. Opět promíchejte.


Pokud postavička už pevně drží na víčku, můžete skleničku zašroubovat. Trocha vody určitě vyteče, jak ji vytlačí panáček, to nevadí - ideálně aby tam nebyly žádné vzduchové bubliny.


 A máte hotovo. Skleničku obraťte dnem vzhůru a můžete pozorovat, jak se na panáčka snáší sněhové vločky.Hezký adventní čas


Míša
1 komentář:

  1. Tavnou pistolí to moc nedrží, v té tekutině a jak se s tím pořád třese... Jinak supr tvořivá zábavka, dělala jsem s několika dětmi a vždycky to mělo úspěch..:) Ališi

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za váš komentář :)