VYROBTE SI SNĚŽÍTKO

Tohle je tak starej článek, že pamatuje začátky značky Pikle! Tenkrát to byla ještě maličká firmička s názvem "Pikle z pytle" a prodávala tvořivé sady pro děti - třeba i vše potřebné na výrobu sněžítka. Dělala ji jenom Janka a my jsme ještě bydleli v domečku se zahrádkou... Pamatujete...?
Ooo nostalgické okénko máme za sebou a můžete se podívat na jednoduchý návod na zimní sněžítko:

CO BUDETE POTŘEBOVAT:
 • sklenička se šroubovacím uzávěrem (zkontrolujte, že dobře těsní)
 • 1/3 vaší skleničky gylcerinu (koupíte v lékárně)
 • 2/3 vaší skleničky vody
 • postavičku (zvířátko, panáčka, domeček, cokoliv vás bude bavit)
 • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
 • třpytky nebo flitry (seženete v papírnictví) 


A můžete začít - u nás vyráběl celé sám pětiletý syn. Nejprve si panáčka přilepte na střed víčka od skleničky. Nechte zaschnout.

Do skleničky nalijte glycerin a potom doplňte vodou. Dejte dětem velký tác, do kterého nevadí, když se trocha vody vylije.


Dobře obě tekutiny promíchejte a vsypte třpytky. Opět promíchejte.


Pokud postavička už pevně drží na víčku, můžete skleničku zašroubovat. Trocha vody určitě vyteče, jak ji vytlačí panáček, to nevadí - ideálně aby tam nebyly žádné vzduchové bubliny.


 A máte hotovo. Skleničku obraťte dnem vzhůru a můžete pozorovat, jak se na panáčka snáší sněhové vločky.Hezký adventní čas


Míša
Komentáře

 1. Anonymní4.1.17

  Tavnou pistolí to moc nedrží, v té tekutině a jak se s tím pořád třese... Jinak supr tvořivá zábavka, dělala jsem s několika dětmi a vždycky to mělo úspěch..:) Ališi

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za váš komentář :)