VELIKONOČNÍ VÍKEND MIMO CIVILIZACI

Všimli jste si, že za posledních pár let - alespoň co jsou na světě naše děti - byla o Velikonocích vždycky zima nebo pršelo? Přestože jsou jednou v březnu a jindy na konci dubna, pokaždé máme fotky v zimních bundách, nebo nepromokavých overalech. Podobně tomu bylo i letos, ale i tak jsme svátky strávili tradičně venku na chalupě.
Snídaně v přírodě se musí využít a otestovat nové chutě - tentokrát popenec na radu ze stránek jdeteven.cz. Chutná trochu jako máta a samotný je lehce hořký, ale na chleba s lučinou super.


Kdyby se tak ze všech těch kvítečků chtěly urodit třešně...


Houpačka v akci. Starý overball obháčkovaný sisálovým provázkem a zavěšený na stromě slaví úspěch už druhým rokem.


A retro kočárek po mamince (mně) byl letos v akci poprvé.


Stihli jsme také zasít semínka k letošnímu týpí. Jestli vzejdou bude letos krásně barevné po lichořeřišnici a černooké Zuzaně.


Pomlázky se u nás nikdy nekupují... Rostou na stromech.


Skoro hotové...


A každý si plete tu svojí vlastníma rukama, i kdyby to měl být jen jeden proutek s pentličkou. K už zvládá klasický copánek ze tří proutků.


V neděli odpoledne barvíme vajíčka. Letos jsme zkoušeli voskované. Nejprve jsme kapali horký vosk rovnou ze svíčky a potom jsme také svíčkou malovali.


Ovoskovaná vajíčka putovala do barvy a vosk jsme po zaschnutí oškrábali. Kouzlo jak má být!


Koleda byla letos parádně vybarvená a kropenatá.


Trénink v neděli odpoledne - na ostro to bylo ráno v pyžamu, z toho fotku nemám :)


 Na Velikonoční pondělí ráno děti tradičně hledají po zahradě drobnosti, které jim schoval velikonoční zajíček.Jaké Velikonoce jste měli letos vy? A jaké tradice držíte? Podělte se s námi třeba na Facebooku.

Hezké jaro

Míša

Komentáře