ÚLOVKY Z DĚTSKÉ KNIHOVNY

Včera jsme si z knihovny přinesli pravidelnou měsíční dávku čtení. Jestli máte děti předškolního věku, nechte se inspirovat...

O ničem

Tuhle knížku jsme objevili v regálu úplnou náhodou, ale je to naše nové "must have" - taky to tak máte? Knihovnu bereme jako testovací oblast a co se nám opravdu líbí a chceme to číst znovu a znovu, to pak teprve kupujeme...
Vtipně podaný a mile ilustrovaný příběh "O ničem", které je smutné, že je k ničemu, končí dobře. I když nic je pořád nic, tak už není na nic...
 Lední medvědi odcházejí za štěstím
Znáte edici Mikroliška? Malá leporela do kabelky. Medvědi jsou úžasně poetičtí, hlubocí, smutní a ... jaksi bezvýchodní... Pro mě byli silní, zanechali velkou tíhu a klidně bych si je v kabelce četla v tramvaji sama pro sebe. Pro děti bylo ale té hluboké a smutné poetiky příliš.
 Pidibabka z Brd
 Jiřího Kahouna jsme vybrali jako klasiku. Ještě jsme se nezačetli, ale věřím, že Pidibabka bude mít úspěch (stejně jako ostatní Kahounovy knížky).Gruffalo
Knížka, kterou si půjčujeme už po několikáté - takže adept na trvalý pobyt v naší knihovně. Přečtete ji celou za chviličku, baví i malé děti, velké celostránkové obrázky a vtipný příběh o statečné myšce.
Sbírka pohádek pro 2leté děti
Klasické pohádky podané obrázkovou formou s jednoduchým textem a milými ilustracemi. Pohádky a básničky pro všechny malé dětičky.
Dům myšek - v divadle
 Jestli neznáte Dům myšek, je nejvyšší čas to napravit. Sma a Julie jsou nerozluční kamarádi a zažívají společně spoustu veselého i smutného, napínavého i poučného. Je to taková knížka ze života...nejen myšek.
 Jestli se vám naše knižní inspirace líbila, tak s další dávkou tu budeme zase přibližně za měsíc. Chcete?

Míša


Komentáře

 1. chodíme, pokaždé se snažím snížit počet knih vrácením a zase půjčím nové, takže máme permanentně doma cca 35 knih z knihovny :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D tak to my se držíme na nějakých max. 10 knihách, něco jsou ale obrázkové, něco takové rychločtení a pak večerní pohádkové míváme tak 2.

   Vymazat
 2. Chodíme a baví nás to. Ale pro mě je to trochu stres - máme takové nerudné knihovnice a poslední dobou mám vždycky jedno dítě, které miluje vytahování oddělujících zarážek mezi knihami (takové ty, jak označují, kde začíná další písmeno) a knihovnice nechápou, že umím abecedu a tedy ty zarážky vrátit zpátky. Takže to vypadá tak, že nejstarší chce něco v knihovně hned přečíst, nejmladší vytahuje ty zarážky, prostřední si vybere tu největší knihu, že ji nutně potřebuje domů a okolo prochází knihovnice, která vše bedlivých sokolím okem sleduje :).
  Máme takovou starou knihovnu, ale občas se tam najdou skvosty. A knížek máme taky hromadu - však to byla jedna z mých prvních otázek - kolik můžeme mít půjčených knížek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D to si umím představit! Taky máme jednu paní knihovnici, která - ač sedí v dětském oddělení - asi by radši seděla někde v kotelně... :/

   Vymazat
 3. Tak jsem tři, ne, koukám, že čtyři, naházela do rezervací a už se těším. Knížky skoro nekupujeme, opravdu vyjimecne (Mame jaro, lteo podzim a zimu od Rotraut Susanne Bernerová a od Svojtky Andersena a Grimmy, a to jsou v zásadě všechny námi koupené knihy, ale knihovnička pořád přetéká:))) Vždycky, kdaž mě to láká si nějakou knihu koupit, kouknu, jestli ji nemají v knihovně, a většinou jo...

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tyto knížky vidím poprvé. My máme doma také plnou poličku knížek a už je máme všechny několikrát přečtené :-D . Dceři to ale nevadí. Některé má radši, tak si vždy řekne, jakou knížku chce číst :-) . Po koupání jí pouštím také pohádky v televizi. Máme internetovou televizi , takže si může vybrat z několika dětských programů.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za váš komentář :)