RYCHLÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Adventní kalendáře každým rokem řeší víc a víc rodin po domácku - místo čokoládových okýnek vymýšlíme, co a jak dětem zabalit, aby jim to udělalo radost. Já jsem letos zvolila variant velmi rychlou a jednoduchou, přesto myslím, že děti budou mít velikou radost. A věřím, že i přejdou absenci jakýchkoliv kalendářových sladkostí... Těch budou mít i tak od Mikuláše dost. A navíc pečeme cukroví, které se musí neustále ochutnávat, až mám obavy, aby nám do Vánoc něco zbylo :) Takže netřeba denní dávku zvyšovat ještě kalendářem.

Od začátku školního roku mě oba bombardují požadavky na vymýšlení nejrůznějších úkolů - spojovačky, rozdíly, hledání, malování... A protože máme doma prvňáčka, který se zamiloval do matematiky, rozhodla jsem se mu dopřát denní extra dávku nových vědomostí :) Koupila jsem hru Matematika v kostce (od Albi), kde je 70 obrázkových kartiček a otázky k nim. 24 kartiček bude v kalendáři, zbytek i s krabičkou pak najde pod stromečkem. Kartiček tohoto typu existuje spousta, stačí najít ty správné pro vaše dítko.
Úkolové kartičky (od Svojtky) dostane i holčička, ale v jednodušší verzi - typ najdi, dokresli, spoj atd.... Navíc se stíratelným fixem, takže je může používatpořád dokola a za pár let budou čekat na našeho benjamínka.
A aby to nám velkým nebylo líto, přidala jsem ještě celorodinný "zážitkový" úkol ze stránky Nápady pro Aničku.


 Kartičky mají tu výhodu, že se snadno vloží do obálek, takže žádné starosti s balením! Obálky můžete samozřejmě naplnit čímkoliv vás napadne a co se do nich vejde. Každou obálku jsem označila číslem, které jsem vyřezala na plotru - mimochodem, šikovné maminky, jestli ještě nemáte vymyšlený svůj dárek od Ježíška, plort je moc šikovná věcička ;)


Číslice jsou dvěma barvami - liché a sudé - protožekalendář bude jen jeden, ale děti dvě. Abych předešla každodenním hádkám, kdo bude rozbalovat, mají to lehce předpřipravané - už zbývá jen dohodnout se, kdo bude mít jakou barvu...


Naplněné obálky jsem už jen sešívačkou nacvakala na stuhu, každý den si děti jednu obálku odstřihnou.


Voilááá...Hezký advent

Míša
Další článekNovější příspěvek Předchozí článekStarší příspěvek Domů