VÝLET / SLADOVNA PÍSEK

Po dlouhé lednové blogovací pauze jsme zpět s novými tipy do roku 2020 a hned na úvod vás zveme na výlet!

Vsadím se, že o písecké Sladovně jste už slyšeli, ale možná jste tam ještě nebyli. Tak co to letos vyzkoušet?

Sladovna je veliká zrekonstruovaná budova přímo v historickém centru města Písek. Vstup je z náměstí přes podloubí vedle radnice, tak se nenchte zmást, když ji neuvídíte hned. Uvnitř se nachází prostor galerie věnovaný dětem a na své si tu přijdou jak ti nejmenší, tak i starší školou povinní!


Nejoblíbenější část expozice je obrovské dřevěné hřiště v přízemí. Je koncipované jako mraveniště a vaši mrňouskové se můžou za pomoci jednoduchých převleků proměnit na mravenečky. Nejmenší prozkoumají chodbičky a objeví královnu, která hlídá vajíčka. Starší můžou lézt do výšek a ti nejstarší si na tabulkách přečtou zajímavosti z mravenčího světa.


Veliké podlahové puzzle zobrazuje mraveniště a jeho propracovaný podzemní systém.


Zdatní mravenčí bojovníci, nebo malí objevitelé za pomoci rodičů se můžou na mravencích i projet!


Když se dostatečně vyřádíte čeká vás další patro, kde až do 15. března můžete navštívit expozici baroko! Je krásná a doporučuju ji především školním dětem, vím, že nás čte i spousta domácích školáků, tak tady si můžete zažít baroko doslova na vlastní kůži.
S malinkými dětmi můžete v mezičase navštívit expozici Pilařiště pro děti 0-6 let (je fajn si předem zajistit místo, v době naší návštěvy bylo bohužel zrovna obsazeno školkovou skupinkou, rezervace tady).


Baroko se nám ale líbilo i tak - každý "dům" ukrývá zajímavé barokní téma, od architektury, přes hudbu až po virtuální prohlídku zámeckého paláce! Vyzkoušíte si třeba hudební salonek...


...n ebo rýsovací prkno středověkých architektů! Tady naše Dodo maluje barokní náměstí se spoustou podloubí.


Baroko je především doba velkých umělců - malířů a architektů


K tomuhle obrazu si můžete prohlédnout i interaktivní povídání, kde se dozvíte o jednotlivých motivech, symbolech a způsobu malby. Hned vedle pak můžete rozeznít veliký oltář středověkou hudbou.


A prcek se zatím alepoň pohoupal.


No a po vzdělávacím okénku je potřeba se zas trochu protáhnout. V nevyšším patře budovy je papírový svět. Velké krabice, ze kterých můžete stavět věže, ale i celá města nebo bludiště, materiál na papírové tvoření pro kreativní dušičky...A papírové bomby, které dokážou zneškodnit celý tank! No fakt.


Tak co, nalákali jsme vás? Jestli ještě ne dostatečně, tak jsem zjišťovala, na co se můžete ve Sladovně těšit až aktuální výstavy skončí. A tady jsou čerstvé zaručené informace od Evy Kamitzové ze Sladovny: "Na jaře a v létě se můžou návštěvníci těšit na novou expozici O létání, která nahradí současné Baroko. A taky nás čeká laboratoř s tématem Voda. Poprvé si ji budete moci vyzkoušet o víkendu 22.-24. května na píseckém Pískovišti. Pak se přestěhuje k nám do Sladovny."

V Písku se stále něco děje. Samotná návštěva historického centra a nejstaršího kamenného mostu je zajímavá. My jsme tu byli poprvé před dvěma lety v létě a zrovna jsme chytli závody dračích lodí. Poslední návštěvu jsme naplánovali na Mikuláše, kdy byla na náměstí parádní čertovská show. Takže určitě sem můžete přijet i na víc dní a nudit se nebudete. Kousek je to také do Prachatic, kde je v lese krásné hřiště (víc se dočtete tady), nebo do Vimperku, kde si kromě okružní cesty městem můžete projít i úkolovou lesní stezku (o našem dobrodružství tady).

Další výlety v blízkém i vzdálenějším okolí můžete najít na blogu Už tam budem?/SOUTĚŽ O VSTUPENKY/


Ve spolupráce se Sladovnou Písek jsme si pro vás připravili soutěž o tři rodinné vstupenky pro 2 dospělé a až 3 děti (protože v Písku vědí, že tři děti už nejsou nic neobvyklého). Vstupenky můžete využít kdykoliv v průběhu roku 2020.

 A protože máme tři platformy, kde nás můžete sledovat, tak soutěž bude probíhat všude a na každé pak vylosujeme jednoho výherce.

1) Hrát můžete tady na blogu 
Napište nám do komentáře, které zastavení ve Sladovně by se vašim dětem nejvíc líbilo. 
(Mraveniště, Baroko, Papírová herna, O létání, Vodní laboratoř)
Nezapoměňte přidat váš email, abych vás mohla kontaktovat. Vylosuji jednoho z vás.

Na blogu vyhrává paní Dagmar Brtníková.

2) Hrát můžete na Facebooku

Na Facebooku jsme vylosovali paní Iren Fujerovou.

3) Hrát můžete i na Instagramu

Na Instagramu posíláme vstupenku maminkce s přezdívkou aghnesoid. Držím palce a výletům zdar

Míša


Komentáře

 1. U nás by mělo určitě úspěch Mraveniště 🐜🐜🐜

  OdpovědětVymazat
 2. Nejvíce si přejeme navštívit Mraveniště. ������

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, díky za super report 😉 vypadá to perfektně, určitě letos vyzkoušíme a tipuju, že mraveniště bude hooodně v kurzu!😀🍀 Martina beelzebub@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mraveniště by mělo největší úspěch

  OdpovědětVymazat
 5. netuším :-) myslím, že by prolezli všechno co se dá :-) tipuju, že mladší by se hodně vyřádil v mraveništi, staršího by možná o fous víc zaujala papírová herna (rennfri@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Mraveniste jasne vede! Chodime tam moc radi, kdyz jsme v Pisku
  Gingee@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní10.2.20

  Za nás by vedlo Mraveniště. Byli jsme když děti byly menší v Pilařišti a to bylo skvělé �� hanickkka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní10.2.20

  Mraveniště by se líbilo určitě :-) justyna.nova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za skvělý tip,neznala jsem.Vypadá to tak skvěle,že by jsme stihli projít všechno,možná i dvakrát?
  dagmar.brtnikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní10.2.20

  Mraveniště je super, rám jsme byli několikrát. Z nových expozic by děti počítám nadchla vodní laboratoř nebo o létání. Díky za soutěž. Liskova.bara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Myslim,ze letani by melo uspech a urcite papirove krabice! ;)
  te.hajkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. U nás by určite bodovala Voda, a samozrejme aj mreveniště.
  igrigelova at gmail

  OdpovědětVymazat
 13. Sladovnu máme v tipech na výlety už od loňska. Tuším, že by asi největší nadšení bylo věnováno Mraveništi, ale Papírový svět či Vodní laboratoř by jistě nezůstaly bez povšimnutí, ba naopak :)))) i tam bychom strávili spooosutu času na objevování :)
  iren.f@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní16.2.20

  Mraveniště je u nás sázka na jistotu, ale velký úspěch by určitě měla i výstava o létaní. Děkuji za článek i nápaditý blog. Tereza (tereza.vraspirova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za váš komentář :)